Velkolepé ptáky, které jsou běžné v Kolumbii

Ptáci v Kolumbii jsou základní součástí každého ekosystému a země má více než 1700 druhů. Zde najdete kompilaci některých nejběžnějších ptáků, kteří obývají Kolumbijské území.

Siriri (Tyrannus melancholicus), je druh passerine ptáka (zpěvný pták) a je původem z tropických oblastí. Tento vzorek měří pouze 20 centimetrů a váží asi 40 gramů a v tomto případě se samec neliší od samice peřím.

Pasák (Coragyps atratus) je chatartiformní pták, což znamená, že je to dravé a noční zvíře. Kromě toho je znám jako supi nového světa. Tento pták, který byl viděn většinou v horké zemi, může dosáhnout v průměru 74 centimetrů na délku.

Dlaždice (Thraupis episcopus), druhy, které je také součástí pěvců má snadnou přizpůsobivost mezi semi-open, urbanizované, lesů a vlhkých oblastech. Vzhledem k širokému rozšíření je dlaždice považována za nejmenší zájem Mezinárodní unie pro ochranu přírody.

Šváb (Troglodytes aedon) je šedohnědý pták charakterizovaný tím, že je blízký lidem a je malý, protože měří pouze 10 centimetrů. Někdy můžete ocenit jeho krátký a opakující se zpěv, může se dokonce stát melodickým zvukem.

Copetón (Zonotrichia capensis), tento pták je velmi běžné v mokřadech z Bogoty, a samci se vyznačují tím, že píseň, která se skládá ze tří časů, to se učí mezi 10 a 40 dní po vyslechnutí dalších dospělých mužů z jejich druhu.

 

Kolumbie se vyznačuje rozmanitostí fauny a flóry, protože lze naznačit, že v ní sídlí více než 40 000 druhů rostlin, což představuje vysoký počet vzhledem k jejímu rozšíření. Kromě toho má více než 1700 druhů ptáků, 1200 druhů mořských živočichů a 1600 druhů sladkovodních živočichů. Dalším důležitým faktem je, že má neuvěřitelný počet více než 250 000 druhů brouků.

Počet ptáků záznamy roste v posledních letech exponenciálně a není to jen kvůli práci odborníků v biologii a biologické rozmanitosti, ale také tím, že občan vědy, tito lidé, kteří jsou milovníci ptáků a které hrály důležitou roli při studiu této skupiny národní fauny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *