Šatník plný literatury: oblečení "Gabo" se bude dražit v Mexiku

  • Home
  • Historie
  • Šatník plný literatury: oblečení „Gabo“ se bude dražit v Mexiku

Dům Literatury „Gabriel García Márquez“ otevře své dveře v rezidenci Mexickém hlavním městě, kde Kolumbijský spisovatel žil se svou ženou Mercedes Barcha. A nebude to s přednáškou nebo konferencí, ale s aukcí 400 oděvů z šatníku páru.

Od 20. října, po domluvě, kulturní centrum bude přijímat všechny zájemce o koupí kousky šatníku Gabo a jeho manželka Mercedes. Získané peníze budou věnovány nadaci, která podporuje děti z domorodých komunit.

 

El armario de los García Márquez je název inaugurační událost, v poctu autorovi El general no tiene quien le escriba y El amor en los tiempos del cholery.

Kulturní prostor má také multidisciplinární program a poslání pokračovat v odkazu spisovatele pod heslem: „potěšení mluvit o literatuře“.

Osobní styl
Prodej má speciální výběru Emilia García Elizondo, její vnučka a ředitele projektu, kterým čelí kurátorské proces dědictví v rezidenci.

„Během výběrového procesu kousky, které se bude dát na prodej bylo to velmi zábavné najít oblečení, že se mi poznat moji prarodiče a stavět, na co jsem už věděl, že nový obraz jim,“ dědička uvedl ve zprávě pro novináře.

Mnoho obleků, které nosil laureát Nobelovy ceny za rok 1982, je vyrobeno na zakázku a některé mají jeho jméno na etiketě.

„Bylo opravdu hezké vidět, jak jsem měl oblíbené krejčí a oblíbené designéry. Našli jsme také oblečení, které mělo malé pozůstatky jeho života spisovatele, “ vzpomíná.

Například jeden vybraný pytel má v kapse fixku, kterou podepisoval své knihy, a další inkoustovou skvrnu.

„Chtěli jsme tyto vzpomínky nechat jako malou připomínku minulého života, který měl oděv. Tvídy byly také trvalým prvkem Gabova stylu, “ vzpomíná její vnučka.

Rodinná velkorysost
Projekt La Casa de la Literatura se narodil z rodinné iniciativy, říká Emilia García.

Vysvětluje, že pro celou rodinu „bylo důležité sledovat dědictví Gabo a Mercedes, a dát kontinuitu života, které vedl, byly vždy velmi velkorysý“.

Zahájení kulturního projektu usiluje o to, aby velkorysost nadále oslovovala lidi, kteří ji oceňují nebo ji potřebují.

„Jsme velmi vděční za život, který pro nás a lidi kolem nich vytvořili, plný příběhů, knih a učení, a je pro nás ctí pokračovat v tom, co začali,“ říká.

Vzpomíná si, že každodenní elegance byla součástí identity jeho prarodičů: „vždy s úsměvem, vypadající formálně, ale pohodlně, majitel jeho obrazu a vždy konzistentní“.

Gabo neměl oblek ani džíny, když hrál tenis; pak měl na sobě bílé kalhoty a mikinu.

Značky Mercedes
V případě Mercedes Barcha zahrnuje výběr šaty, které měla na Nobelově ceremoniálu.

„Šaty jsou jediným oděvem, který je vystaven, ale nebude v prodeji,“ říká.

Pár byl vždy věrný svým způsobům oblékání. Například, vzpomíná, že v den udělení Nobelovy Ceny za Literaturu v roce 1982, Gabo sobě liqui liqui, tradiční Kolumbijské šaty gala na Karibském pobřeží, kde se spisovatel narodil.

Je to slavná fotografie spisovatele na sobě, že raje, který nahradil tradiční frak, s králem Karlem Gustavem XVI., který mu tleská.

Bílé bavlněné termální oblek, který použil při této příležitosti nosit tropický oblek je také známý z fotografie vzal pózuje v jeho pokoji před obřadem ve Stockholmu s jeho blízcí přátelé, včetně Plinio Apuleyo Mendoza, Germán Vargas, Jaime Castro, a Alfonso Fuenmayor, mezi ostatními.

Literární mise
Posláním Domu Literatury je poskytnout kontinuitu tohoto odkazu pár otevřením dveří svého bydliště, který se stává „místem, kde literatura je ústřední téma“.

To bude také hostit další projekty a události kolem kultuře obecně: hudba, kino, mimo jiné otros.Žádný literární činnosti, prezentace knih, konferencí, seminářů a workshopů bude chybí.

Závazek společenství, podporovat iniciativy začíná dar ve výši 100% z výnosů ze soukromého prodeje spisovatele a žena je skříň na FISANIM Nadace, režie Mexická herečka Ofelia Medina, věnován na podporu dětí z domorodých komunit Mexického jihovýchodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *