Santiago Duque, muž za boomem reggaetonu

Reggaeton se stal jedním z nejdůležitějších hudebních žánrů na světě a posunul latinskou kulturu na úrovně, které nikdy předtím nenapadlo. Ale za umělci jako Zajíček, J Balvin, Maluma, Karol G, Arcangel, a další, tam jsou lidé, kteří pracovat den a noc v zákulisí, aby se tento rytmus považovat nejposlouchanější žánr v roce 2020 na Spotify, překonal Anglo umělců jako nicki minaj, Drake, mezi ostatními.

Takto vedou postavy jako Santiago Duque, vytvářejí a navrhují strategie, které každý den inovují v odvětví tak konkurenčním jako hudba.

KienyKe.com naučil se příběh tohoto kolumbijského hudebního manažera, který věnuje svůj život objevování velkých hvězd reggaetonu.

Poslechněte si rozhovor se Santiagem Duquem:

 

„Pracuje v hudebním průmyslu vyžaduje hodně trpělivosti, hodně nadšení a vášeň v tom, co děláš, protože člověk, který je zvyklý na normální pracovní den osm hodin, by nebylo „dát záložku“ co to znamená pracovat ve světě zábavy. Bylo to téma vášně a lásky k hudbě, “ řekl.

Duque má na starosti projekty, které jsou značení stop v městské žánru, jako je Mora, Arcángel a Lyanno, mimo jiné, se zaměřením jeho práce a úsilí na umělecký vývoj, který se snaží rozšířit potenciál každého umělce. Jeho role, vedoucí marketingové a propagační strategie, způsobuje, že uznání městského pohlaví a Latino roste každý den a dosahuje uší více lidí.

On je v současné době vyvíjí jako nezávislý konzultant pro Rimas Hudby, uznávaný jako #1 Hot Latin Label-označení označení podle Billboard a #2 Top latinské Označení v roce 2020, a zodpovědný za rozvoj kariéry světových umělců jako Zajíček, Jowell & Randy, Eladio Carrión a Arcangel, mezi ostatními.

„Studoval jsem hudbu, vždycky jsem měl sen být producentem, vzpomínám si, že na vysoké škole jsme museli udělat plán spuštění a přemýšlel jsem: jak to udělám? Začal jsem se zajímat o byznys a podnikání a jsem velmi rád, že dnes zvládám hudbu,“ vzpomíná.

Santiago podporuje nový návrh Rimas Music najít nové talenty, kde jeho posláním je neustálé hledání umělců, kteří jsou“ surovými diamanty“, aby našli další latinskou superstar. S tímto návrhem budou nové talenty schopny získat příležitost k výcviku se znalostmi, které jej charakterizují z hlediska uměleckého vývoje.

Latinskoamerický hudební boom také pochází ze zákulisní práce a postavy jako Santiago Duque změnily a poháněly hudební scénu.

„Pracovat na umístění naší kultury na globální úrovni znamená určitě splnit sen. Zjištění, že stále více lidí chápe význam a vliv latinské hudby ve světě, mě k tomu stále motivuje, “ říká.

Santiago pracoval jako Product Manager u Sony Music Andách, kde vedl high-dopad projektů pro region, jako jsou Michael Jackson, Soda Stereo, Calle 13, Harry Styles, Backstreet Boys a Foo Fighters, mezi ostatními. Stejně tak se mu podařilo, že Andrés Cepeda album ‚Trece‘ dosáhli 4X Platinové certifikace pro prodej v Kolumbii.

Nepochybně, jeho čas v Sony Music etabloval jako jeden z nejmladších a nejuznávanějších manažerů v hudebním průmyslu v Kolumbii a latinské Americe.

Jeho práce rozhodně poznamenala nejen kolumbijský průmysl, ale i jméno Kolumbie v zákulisí a pomohla umělcům splnit jejich sny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *