Novavax žádá o schválení EU pro vakcínu proti koroně

  • Home
  • Novinka
  • Novavax žádá o schválení EU pro vakcínu proti koroně

Americká farmaceutická společnost Novavax požádala Evropskou lékovou agenturu (EMA) o schválení vakcíny proti koronaviru Novaxovid. Oznámil to unijní úřad ve středu odpoledne. Byla by první svého druhu v EU. Stejně jako jiné vakcíny, Nuvaxovid je navržen tak, aby připravit tělo bojovat s infekcemi, ale obsahuje drobné částice skládající se z verze spike protein nachází na povrchu coronaviry a replikovat v laboratoři.

Obsahuje také „adjuvans“, látku, která podle unijního úřadu pomáhá posilovat imunitní odpověď na vakcínu. Když člověk dostane vakcínu, jejich imunitní systém rozpozná proteinové částice jako cizí a vytváří proti nim přirozenou obranu – protilátky a T buňky. Hodnocení bude provedeno na zrychlený program, a stanovisko o registraci může být připraven během několika týdnů, pokud uvedené údaje jsou dostatečně robustní a kompletní prokázat účinnost, bezpečnost a kvalitu vakcíny, to řekl.

Tak krátký časový rámec je možný pouze proto, že EMA již v rámci probíhajícího přezkumu přezkoumala významnou část údajů o vakcíně. (tisková agentura dts)

Foto: European Medicines Agency, via DTS News Agency

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *