Koně v Bogotě byli převezeni za nehorázných podmínek

Občané hlášeny orgánům nový případ týrání zvířat, ve které demonstrace truck nesl 20 koní a jedno ze zvířat bohužel pro podmínky zemřel.

Naštěstí bylo vozidlo zastaveno na Av. Boyacá ve výšce čtvrti Villa Alsacia a nákupního centra El Edén, západně od Bogoty. To bylo díky sousedství komunita, kdo zabránil řidič z průchodu a rychle odsoudil, že koně byly přepravovány ve strašných podmínkách, také ujistil, že jim trvalo několik hodin cesty a neměl hydratace, nebo jakýkoliv druh péče.

Když úřady nastoupily do kamionu, uvědomily si, že na podlahu vozidla spadl kůň, v tomto okamžiku se ho pokusili zvednout, ale kůň nereagoval, protože byl již velmi slabý a mučivý, při jeho přemístění do centra péče zvíře zemřelo.

 

Pro jeho část, Okresní Ústav Ochrany Zvířat a Welfare obdržel zprávu a okamžitě šel do oblasti s Environmentální a Ekologickou Policie, kteří se přestěhovali na vůz a koně na Ekologické Fort Policie s cílem věnovat veškerou pozornost na zvířata, která byla velmi slabá a měla také zánět spojivek.

„Skupina GELMA z kanceláře generálního prokurátora byla informována o smrti výše uvedeného koně. Nicméně, IDPYBA provede přenos zprávy o nálezech podle postupu stanoveného pro to,“ subjekt přidána, který také ujistil, že přepravci zvířat měl všechny doklady v pořádku.

Za této situace Vláda byla velmi důrazný v článku 4 Zákona sankce v Kolumbii za týrání zvířat, v němž se říká, že ti, kteří vznikají škodlivé akty, které nemají způsobit smrt nebo újmy na zdraví a tělesnou integritu zvířat, bude potrestán pokutou ve výši 5 až 50 měsíční zákonné minimální mzdy v platnost. Dnes se toto číslo pohybuje od 4 542 630 pesos do 45 426 300 pesos.

Ti, kteří způsobí smrt nebo zranění, které vážně narušují zdraví nebo fyzickou integritu zvířete, však mohou čelit trestům odnětí svobody v rozmezí 12 až 36 měsíců. Asimismo, enfrentarían inabilidad especial de uno a tres años para el ejercicio de profesión, oficio, comercio o tenencia que tenga relación con los animales.

Úřady jsou ve střehu více občanských výpovědí, aby zastavily tyto akce, které slouží proti integritě každého druhu v Kolumbii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *