Kolumbijský výzkum ekosystémů získal ocenění za životní prostředí

  • Home
  • Prostředí
  • Kolumbijský výzkum ekosystémů získal ocenění za životní prostředí

V edici 2021 ocenění Fundación Alejandro Anděl Escobar, výzkumník, profesor a vedoucí Výzkumné Skupiny Ekologie a Území Pontificia Universidad Javeriana, Andrés Alejandro Y, spolu s dalšími pěti vědci byli vítězové Národní Ocenění v oblasti životního Prostředí a Udržitelného Rozvoje.

Mezi nimi jsou María Ángela Andrade Pérez, Paula Andrea Amaya Valderrama, Paulo Arturo Arévala Orduz, Juliana Andrea Cortés Rincón a Kelly Alejandra Saavedra Ramírez.

V tomto článku jsme analyzovali úrovně ztrát a degradace, historické a budoucí, kontinentálních ekosystémů Kolumbie, to je, ohroženo ekologickým kolapsem. Proto je tento výzkum důležitý, protože poskytuje řešení, která životní prostředí a biologická rozmanitost v zemi potřebují.

„K tomu využívá mezinárodní standard Červeného seznamu ekosystémů (LRE), schválený a přijatý Mezinárodní unií pro ochranu přírody (IUCN) v roce 2014,“ vysvětluje přehled výzkumu.

V důsledku tohoto výzkumu vydala Javeriana knihu Ecosistemas Colombianos: Amenazas y riegos.

 

Práce byla spolupráce na Pontificia Universidad Javeriana s Conservation International a Mezinárodní Unie pro Ochranu Přírody, spolu s A. von Humboldt Ústav a Provita – Venezuela. To bylo také financováno nadacemi MOORE (Spojené státy) a MAVA (Švýcarsko).

25%, v kritickém stavu (CR), které ztratily více než 80% své plochy, nebo dokonce přítomné úrovně degradace svých složek a abiotických a biotických procesů. Kromě toho bylo prokázáno, že 16 ekosystémů (20%) bylo katalogizováno v nebezpečí (EN) a 14 v zranitelném stavu (VU).

Pouze 31 ekosystémů (40%) bylo zdůrazněno s nízkou obavou (LC). To ve výzkumu ukazuje, že téměř polovina ekosystémů Kolumbie představuje riziko dosažení ekologického kolapsu, jak je definováno metodikou LRE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *