Kešu, ořech, který by mohl vést Kolumbii ke světové velmoci

  • Home
  • Historie
  • Kešu, ořech, který by mohl vést Kolumbii ke světové velmoci

Kešu je ovoce neznámé na národní úrovni, s velmi nápadnou zvláštností: roste vedle svého semene, které se po loupání stává velmi žádaným ořechem po celém světě. Tato matice se na první pohled zdá být „rozzlobená“, ale její nutriční vlastnosti jsou neocenitelné.

Jeho strom pochází z amazonské oblasti Brazílie a v Kolumbii až před méně než 25 lety byl objeven díky práci několika zemědělských subjektů. Z marañón můžete využít všech jeho částí, což z něj činí výrobek s vysokou poptávkou v různých průmyslových odvětvích, z toho důvodu několika místními výrobci chtějí, aby známé Kolumbijské varianta, která je velmi kvalitní, národní a mezinárodní úrovni.

 

Ovoce, které doprovází semeno, je velmi populární ovoce v zemích jako Brazílie a Vietnam. Je snadno zaměňován s jablkem, ale jeho kyselá chuť a masitá struktura ho činí jedinečným.

Je třeba poznamenat, že ve světě ořechy tam jsou ty, které jsou strom a další země, nicméně, kešu mohl vyniknout ve dvou kategoriích, protože, na rozdíl od ostatních, to je semeno, které visí mimo ovoce a musí být loupaná, aby se jíst. V tomto smyslu je to strom a semeno současně, což z něj dělá jedinečný ořech a zaslouží si, aby ho všichni znali.

Marañón v Kolumbii

V dialogu s KienyKe.com Juan Pablo Muriel, kešu expert, Zakladatel a Výkonný Ředitel Kardianuts, tvrdí, že toto ovoce „může být vyráběna pouze v tropických oblastech velmi vysoká sluneční záření, dobré dešťů a zase dobré sucha“.

To je to, jak Kolumbie má vysoký potenciál produkovat marañón konkurenceschopné v regionech jako Vichada, Meta, Atlántico, Bolívar, Magdalena, sabanas de Córdoba, la media Guajira a Cesar, v obci Puerto Carreño, že v regionu, kde se vyrábí nejvíce.

Podle údajů z Agrosavia, Kolumbie má 6000 hektarů kešu plodin, z nichž většina jsou v oddělení Vichada a podle jejich odhadů, za posledních 20 let, že by se mohl zvýšit na 20.000 hektarů, které by postavení Kolumbie jako relevantní herec jako dodavatel tohoto ovoce.

Jejich neznalost je však také způsobena dlouhým výrobním cyklem, který má kešu. Proces první sklizně trvá asi tři a půl roku a výrobní kapacita je kolem 18%, proto jsou její ovoce a ořechy vzácnými produkty. Také kvůli tomu je jeho cena pro veřejnost vysoká, kilo může mít hodnotu mezi 42 tisíci a 45 tisíci pesos.

Kešu je oříšek budoucnosti

Zatímco v zemích Asie, Evropy a Severní Ameriky kešu je velmi spotřebované ovoce, vzhledem k většímu povědomí o správné výživové návyky, v Kolumbii je známo, kousek po kousku díky stravovací změny, které vznikají v dnešní společnosti.

Kešu ořechy obsahují vitamíny C, B1, B2, E a vápník, tyto vlastnosti posilují mimo jiné ledviny, paměť, kosti a zuby.

Jedním z hlavních použití kešu je potravinářský průmysl, zejména výroba z jeho matice, matice občerstvení, sýry, zeleninové nápoje, mezi ostatními produkty souladu s rostoucí trend rostlinnou stravu, díky své nízké hladiny tuku ve srovnání s jinými ořechy.

Na jedné straně, to je také možné získat jeho olej z ořechů k výrobě různých výrobků, jako jsou pryskyřice, barviva, barviva, elektrický izolační materiál, brzdové destičky a lepidla, stejně jako z jeho kufru, gumové se extrahuje, který se používá pro vázání a můra repelent. Nakonec se buničina ovoce kromě toho, že se používá ke spotřebě potravin, používá také jako doplněk stravy pro hospodářská zvířata.

„Hlavní způsob, jak ji konzumovat, je jako svačina, jako každá ořech. Kešu máslo je také velmi časté; alternativy k laktózy výrobky, zejména sýry, jogurty a mléčné náhražky, jak více a více lidí s nesnášenlivostí laktózy raději jiné alternativy,“ říká Juan Pablo Muriel.

Ačkoli v Kolumbii je kvalita kešu velmi dobrá, její produkce je stále velmi nízká a její vývoz je zanedbatelný. Kvalita kolumbijského kešu je však již celosvětově známa a brzy vstoupí na evropskou půdu.

„Spojené státy a Evropská unie hodně hledají kešu, Švýcarsko a Německo jsou trhy, se kterými se nám podařilo uzavřít smlouvy,“ říká Muriel.

Bezpochyby se kešu může stát v ne příliš vzdálené budoucnosti jedním z nejžádanějších produktů na světě, proto je nutné toto ovoce a ořechy propagovat pro mnoho cizinců místně. Nejen pro svůj potenciál na mezinárodním trhu, ale také pro své skvělé nutriční vlastnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *