Hroši Pabla Escobara: jsou to "lidé" nebo ekologický problém?

  • Home
  • Historie
  • Hroši Pabla Escobara: jsou to „lidé“ nebo ekologický problém?

K dispozici jsou čtyři hroši –tři samičky a jeden samec – přinesl Pablo Escobar z Afriky, který se nezastavil reprodukci a vytvořili krizí životního prostředí, protože tento druh není vhodný habitat v Kolumbii, s níž několik ekosystémů by být v ohrožení.

V tomto smyslu tento problém čelil environmentalistům a animalistům. Na jedné straně první hájí ekosystémy země, které by mohly být v nebezpečí; a na druhé straně animalisté věří, že jejich obětování by bylo útokem na práva tohoto druhu.

 

Podle údajů vědeckého časopisu Biological Conservation je v současné době asi 100 hrochů putujících nekontrolovaně prostřední Kolumbijskou Magdalenou. Kromě toho varuje, že za téměř 20 let by se počet mohl zvýšit na 1500 hrochů, což by představovalo obrovské riziko pro Kolumbijskou faunu a flóru.

Obětovat je nebo kastrovat?

Přesně to je dilema, které odděluje ekology od zvířat. I když by mělo být objasněno, že kastrace i porážka jsou drahé metody, protože se jedná o velmi těžká zvířata, která k jejich zachycení vyžadují strategii a organizaci.

NEVLÁDNÍ organizace Animal Legal Defense Fund podal žalobu ve Spojených Státech, aby se zabránilo porážce hrochů jako řešení populačního problému, žalobu, která byla dříve podporována v Kolumbii přes právníka Luis Domingo Gómez Maldonado, který na 31. července 2020 podala žalobu před Správní Soud Cundinamarca.

Tento pátek tak soud pro jižní okres Ohio v historickém rozhodnutí tvrdil, že Kolumbijští hroši jsou „zájemci“. Toto rozhodnutí bylo založeno na americkém zákoně, který umožňuje cizincům jít do amerického soudního systému, aby pomohli v určitých případech. Nevládní organizace i Luis Gómez doufají, že toto rozhodnutí je spásou, aby se zabránilo oběti více než 100 exemplářů tohoto druhu, které se staly relevantními na začátku roku 2020.

Jak se hroši dostali do Kolumbie?

A všechna zvířata, která Escobar koupil uspokojit jeho výstřednosti v zoo Haciendě Nápoles, hroši byli jediní, vydána napospas a nekontrolované. Nicméně, výzkum ukazuje, že to není jen výstřednost z nejvíce uznávaných narkomafie v Kolumbii, ale také strategie, jak předat lék bez rizika psů detekovat. Za to pokryli drogu exkrementy těchto zvířat.

Hroši na své cestě nezpůsobili několik přírodních pustošení v okolí obce Doradal v Antioquii a v okolí řek Nare a Negro. Stopy těchto býložravých zvířat jsou schopny poškodit lesy, jíst 50 kilogramů trávy denně a jejich hnůj ohrožuje vodní zdroje v oblasti. podle odborníků na životní prostředí.

Kromě toho, že jsou nepůvodním druhem, nemají dravce ani regulátory populace jako v Africe, to znamená, že jejich přirozené vyhynutí je nemožné. Tam, v létě, mnoho exemplářů tohoto druhu umírá kvůli suchu, nicméně, to v Kolumbii není možné.

A ačkoli hroši nejsou masožravá zvířata, jsou velmi teritoriální, agresivní, invazivní a mohou výrazně ovlivnit ekosystémy pouze svou velikostí. Jsou dokonce soutěží o dva druhy býložravců, které v zemi existují, chigüiro a Antillean manatee. Určitě velmi nevýhodná soutěž.

Nicméně, některé animalists tvrdí, že tento typ výrazů nemá žádný skutečný vědecký základ a že řešení musí být orientované na chirurgické kastrace v doprovodu vědecké studie, které umožňuje vrhnout světlo na skutečné dopady přítomnosti tohoto druhu v ekosystémech.

Náklady na excentricity Pabla Escobara odhalují debatu,ve které je v sázce divoká zvěř obou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *