DAX se v poledne téměř nezměnil-očekává se kolo federálního státu

  • Home
  • Novinka
  • DAX se v poledne téměř nezměnil-očekává se kolo federálního státu

Frankfurtská burza také ve čtvrtek odpoledne zaznamenala téměř žádné cenové změny. Kolem 12: 30 byl Dax vypočítán na přibližně 16 265 bodech. To odpovídá nárůstu o 0,1 procenta ve srovnání s předchozím obchodním dnem.

Investoři by se měli se zájmem podívat na Corona summit federální a státní vlády od 13 hodin odpoledne. Německá Kancléřka Angela Merkelová (CDU) a hlavy států a vlád chtějí, aby projednali další postup v pandemii, s cílem zvýšit infekci čísla. Na vrcholu ceníku v poledne jsou akcie společností Siemens Healthineers, Covestro a Sartorius.

Akcie Continentalu nakonec v rozporu s trendem prudce klesají. Skupina již dříve oznámila, že se s okamžitou platností odděluje od svého dlouholetého finančního ředitele Wolfganga Schäfera. Index Nikkei nedávno oslabil a uzavřel s úrovní 29 598,66 bodu (-0,30 procenta).

Jednotná evropská měna byla ve čtvrtek odpoledne mírně silnější. Jedno euro stálo 1.1348 amerických dolarů (+ 0,2 procenta), jeden dolar byl proto k dispozici pro 0.8812 eur. (tisková agentura dts)

Foto: obchodníci na burze prostřednictvím tiskové agentury dts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *